Skip to content
Organizacja Zakładu
Oddział III-psychogeriatrii
Redaktor: Administrator   
20.06.2007.

Kierownik oddziału lek. med. Krzysztof Dzierżanowski

tel. 85 719-10-91 wew. 375

 Oddział Psychogeriatrii, to miejsce rozpoznawania, diagnozowania i leczenia zaburzeń psychicznych (takich jak: zaburzenia pamięci, depresja, zaburzenia lękowe, zaburzenia urojeniowe) występujących u osób po 60-tym roku życia.

Pracownicy Oddziału , to wyspecjalizowany personel, dla którego człowiek i jego zdrowie są wartością najwyższą. W jego skład wchodzą: lekarze psychiatrzy i interniści, psycholodzy, pielęgniarki, terapeuci, rehabilitant oraz pracownik socjalny.

Osobom przebywającym na Oddziale Psychogeriatrii, zapewnia się oprócz diagnostyki psychiatrycznej i leczenia farmakologicznego, diagnostykę psychologiczną w zakresie zaburzeń funkcji poznawczych, psychoedukację w zakresie problemów wynikających z naturalnego procesu starzenia się jak i zaburzeń psychicznych wynikających z procesu chorobowego jakim min. otępienie. Na oddziale prowadzona jest, również terapia zajęciowa, mająca na celu usprawnienie funkcjonowania intelektualno-poznawczego pacjenta. Osoby o obniżonej sprawności fizycznej mają zapewnione ćwiczenia i zabiegi pod okiem fizjoterapeuty i rehabilitanta.

Pacjent na Oddziale Psychogeriatrii przebywa w atmosferze troski, zrozumienia i opieki. Wszystkie oddziaływania mają na celu poprawę jego stanu zdrowia i jakości życia.
Zmieniony ( 08.02.2017. )
 

Banery

 

Licznik

Odwiedzin dzisiaj: 24
miesięcznie: 5245
Wszystkich odwiedzin: 535629

certyfikaty

 

 

e-rejestracja

BIP


 https://ezdrowie.wrotapodlasia.pl/public/gallery/1bc6eabc788919c13faf91977098efe7.png