Po 93 latach Szpital Psychiatryczny w Choroszczy doczekał się nowego budynku, w którym przygotowywane są posiłki dla ponad 800 pacjentów.

14 grudnia 2023r. odbyło się uroczyste otwarcie, nowej kuch centralnej w szpitalu w Choroszczy.

To nowoczesne, przestronne miejsce, które umożliwi przygotowanie prawie 4 tys. posiłków dziennie. Powstało w jednym z budynków należących do szpitala i zastąpiło starą, wysłużoną kuchnię. Inwestycja była możliwa dzięki dotacji z budżetu województwa (7,3 mln zł) oraz pieniędzy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (4 mln zł). Oficjalne oddanie do użytku kuchni centralnej Szpitala Psychiatrycznego im. dr St. Deresza w Choroszczy odbyło się w czwartek, 14 grudnia, a uczestniczyli w nim m.in. członek zarządu województwa Marek Malinowski i przewodniczący sejmiku Bogusław Dębski.

– Własna kuchnia to przede wszystkim 2 aspekty. Pierwszym jest wpływ na jakość i bezpieczeństwo tych posiłków i proces decyzyjny w potrzebie zmian odbywa się bezpośrednio. Nie musimy się dogadywać z outsourcingiem tzw. – powiedział podczas uroczystego otwarcia Krzysztof Szeweluk, dyrektor Szpitala Psychiatrycznego w Choroszczy.

fot. Województwo Podlaskie